Skip navigation

Informatii despre trenul R 3013 de la Bucuresti Nord Gr.B la Covasna Hm.

Trenul numarul R 3013, operat de catre CFR Calatori pleaca din Bucuresti Nord Gr.B la ora 07:44 si ajunge la Covasna Hm. la ora 13:45. Distanta dintre Bucuresti Nord Gr.B si Covasna Hm. pe calea ferata este de 227 km. Durata calatoriei este de 6 ore si 1 minute. Viteza medie este de 38 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Bucuresti Nord Gr.B si Covasna Hm..

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 42 ori inainte de a ajunge la destinatie: Covasna Hm.. De asemenea, trece prin 5 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Bucuresti Nord Gr.B 07:44 Bucuresti Basarab h. 07:47 1 min.
Bucuresti Nord Post 5 07:49 Carpati h.(900) 07:50 1 min.
Carpati h.(900) 07:51 Pajura Hm. (IIIK) 07:54 1 min.
Pajura Hm. (IIIK) 07:55 Depoul Buc.Triaj h. (IIIK) 07:58 1 min.
Depoul Buc.Triaj h. (IIIK) 07:59 Chitila 08:02 1 min.
Chitila 08:03 P. mac. R1 Buciumeni 08:07 1 min.
P. mac. R1 Buciumeni 08:08 Buftea 08:12 1 min.
Buftea 08:13 Darza h. 08:17 1 min.
Darza h. 08:18 Peris 08:26 1 min.
Peris 08:27 Scrovistea h. 08:32 1 min.
Scrovistea h. 08:33 Crivina 08:38 1 min.
Crivina 08:39 Prahova h. 08:43 1 min.
Prahova h. 08:44 Brazi 08:50 6 min.
Brazi 08:56 P. M. Ram. Ploiesti Tj. 09:02 1 min.
P. M. Ram. Ploiesti Tj. 09:03 Ploiesti Vest 09:08 2 min.
Ploiesti Vest 09:10 Buda 09:17 1 min.
Buda 09:18 Floresti Prahova 09:27 1 min.
Floresti Prahova 09:28 Bobolia h. 09:35 1 min.
Bobolia h. 09:36 Campina 09:43 1 min.
Campina 09:44 Breaza hc. 09:49 1 min.
Breaza hc. 09:50 Nistoresti h. 09:53 1 min.
Nistoresti h. 09:54 Breaza Nord h. 09:57 1 min.
Breaza Nord h. 09:58 Comarnic 10:02 6 min.
Comarnic 10:08 Posada h. 10:13 1 min.
Posada h. 10:14 Valea Larga Hm. 10:19 1 min.
Valea Larga Hm. 10:20 Sinaia Sud h. 10:24 1 min.
Sinaia Sud h. 10:25 Sinaia 10:28 1 min.
Sinaia 10:29 Poiana Tapului hc. 10:34 1 min.
Poiana Tapului hc. 10:35 Busteni 10:39 1 min.
Busteni 10:40 Azuga 10:45 1 min.
Azuga 10:46 Predeal 10:56 2 min.
Predeal 10:58 Timisu de Sus Hm. 11:12 1 min.
Timisu de Sus Hm. 11:13 Timisu de Jos h. 11:21 1 min.
Timisu de Jos h. 11:22 Darste 11:30 1 min.
Darste 11:31 Brasov 11:41 15 min.
Brasov 11:56 Pav. CFR Brasov Triaj h. 12:00 1 min.
Pav. CFR Brasov Triaj h. 12:01 Harman 12:06 1 min.
Harman 12:07 Ilieni h. 12:13 1 min.
Ilieni h. 12:14 Prejmer Hm. 12:17 1 min.
Prejmer Hm. 12:18 Chichis h. 12:22 1 min.
Chichis h. 12:23 Ozun Hm. 12:28 7 min.
Ozun Hm. 12:35 Sfantu Gheorghe 12:43 17 min.
Moacsa hcv 13:17 Covasna Hm. 13:45

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 3013. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

# Days
01 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
02 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
03 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
04 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
05 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
06 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
07 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
08 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
09 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
10 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
11 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
12 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.