Skip navigation

Informatii despre trenul R 3500 de la Teius la Brasov

Trenul numarul R 3500, operat de catre CFR Calatori pleaca din Teius la ora 04:23 si ajunge la Brasov la ora 10:43. Distanta dintre Teius si Brasov pe calea ferata este de 228 km. Durata calatoriei este de 6 ore si 20 minute. Viteza medie este de 36 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Teius si Brasov.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 41 ori inainte de a ajunge la destinatie: Brasov. De asemenea, trece prin 2 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Teius 04:23 Coslariu Gr. P. Mures 04:30 5 min.
Coslariu Gr. P. Mures 04:35 Mihalt h. 04:38 1 min.
Mihalt h. 04:39 Cistei h. 04:43 1 min.
Cistei h. 04:44 Craciunel Hm. 04:52 1 min.
Craciunel Hm. 04:53 Blaj 04:59 1 min.
Blaj 05:00 Campu Libertatii Hm. 05:03 1 min.
Campu Libertatii Hm. 05:04 Km. 374+700 h. 05:06 1 min.
Km. 374+700 h. 05:07 Manarade h. 05:11 1 min.
Manarade h. 05:12 Glogovet h. 05:15 1 min.
Glogovet h. 05:16 Valea Lunga 05:20 1 min.
Valea Lunga 05:21 Lunca h. 05:24 1 min.
Lunca h. 05:25 Micasasa Hm. 05:34 1 min.
Micasasa Hm. 05:35 Copsa Mica 05:47 12 min.
Copsa Mica 05:59 Tarnava h. 06:06 1 min.
Tarnava h. 06:07 Medias 06:15 5 min.
Medias 06:20 Bratei h. 06:29 1 min.
Bratei h. 06:30 Atel Hm. 06:38 1 min.
Atel Hm. 06:39 Dumbraveni 06:50 6 min.
Dumbraveni 06:56 Luna h. 07:03 1 min.
Luna h. 07:04 Danes Hm. 07:10 1 min.
Danes Hm. 07:11 Sighisoara 07:25 4 min.
Sighisoara 07:29 Albesti Tarnava Hm. 07:36 1 min.
Albesti Tarnava Hm. 07:37 Vanatori 07:43 1 min.
Vanatori 07:44 Saschiz h. 07:48 1 min.
Saschiz h. 07:49 Mureni Hm. 07:54 1 min.
Mureni Hm. 07:55 Archita h 08:08 1 min.
Archita h 08:09 Beia Hm. 08:25 1 min.
Beia Hm. 08:26 Palos Ardeal h. 08:33 1 min.
Palos Ardeal h. 08:34 Cata Hm. 08:39 1 min.
Cata Hm. 08:40 Rupea 08:49 1 min.
Rupea 08:50 Mateias h. 09:05 1 min.
Mateias h. 09:06 Racos Hm. 09:15 1 min.
Racos Hm. 09:16 Augustin Hm. 09:33 1 min.
Augustin Hm. 09:34 Ormenis h. 09:41 1 min.
Ormenis h. 09:42 Apata 09:49 1 min.
Apata 09:50 Maierus h. 09:55 1 min.
Maierus h. 09:56 Vadu Rosu h. 09:59 1 min.
Vadu Rosu h. 10:00 Rotbav h. 10:03 1 min.
Rotbav h. 10:04 Feldioara Hm. 10:09 1 min.
Feldioara Hm. 10:10 Bod Hm. 10:19 1 min.
Bod Hm. 10:20 Stupini Hm. 10:28 1 min.
Stupini Hm. 10:29 Brasov 10:43

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 3500. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

# Days
01 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
02 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
03 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
04 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
05 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
06 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
07 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
08 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
09 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
10 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
11 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
12 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.